UWAGA

Zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o
prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 24, poz. 83), jakiekolwiek
korzystanie z treści oraz zdjęć tego bloga bez wiedzy właściciela jest
zabronione.


piątek, 31 maja 2013

19 miesięcy

Ostatnie dni były zmienne pod względem pogody, jeśli udało nam się wyjść na spacer rano to popołudniu nie było już o nim mowy deszcz, burza i wietrzysko. Jeśli taka pogoda będzie jutro to nici z zoo :( Pogoda zmienną jest jak kobieta.
Nasza kobietka mała bo mała ale swoje humorki ma :)
Dzisiaj kończy 19 miesięcy!!!szczerze mówiąc post miał być o czym innym ale kiedy usiadłam do laptopa i zobaczyłam datę to mnie zamurowało, że dzisiaj jest 31 więc Maja jest starsza o kolejny miesiąc.
A co się zmieniło w ostatnim miesiącu?!na pewno przybyło nam mnóstwo słówek, lepiej możemy się porozumieć, Maja też stała się bardziej świadoma siebie, otwarta.
Staje się coraz bardziej jakby to powiedzieć dorosła :) Już nie jest tą malutką dzidzią z butelką mleka teraz sama najchętniej zjadłaby obiad, ubrała się i pokremowała buźkę!
To jest nasz ostatni hit: krem! Maja jak tylko widzi jak ja smaruje kremem twarz to zaraz też chce odrobinę kremu na paluszek i albo smaruje sobie buźkę albo ręce.
Cały czas załatwiamy potrzeby na nocnik :)
Spać idziemy po 20 a wstajemy koło 8. Przybyło 1,5cm wzrostu.
Mamy 15 zębów i ostatnia trójka niedługo pewnie się przebije.
Ostatnie dni Majuka budzi się w nocy mruczy albo woła didi/mama/tata czasami płacze... Myślałam, że może to sny ale już czwartą noc z rzędu się przebudza. Czyżby piątki już jej zaczęły podchodzić oby nie bo matka się przyzwyczaiła do przespanych nocy :) a Kurka jak ząbkuje to potrafi to trwać 3miesiące :(
Książki już długo są "odstawione" raz na jakiś czas zajrzy do którejś nawet kupiłam jej nowe ale zainteresowanie nie trwało zbyt długo :(
Puzzle układa 2 i 3 częściowe, wieże w klocków potrafi ułożyć z 6-9 klocków(zawsze wybiera różne podłoże więc dość szybko klocki się "sypią")
 
Maja już się obudziła więc więcej teraz nic nie napisze.
Miłego udanego weekendu

11 komentarzy:

 1. Jaka ona już duża! Nam stuknęło 11 miesięcy... o potrafimy nieco mniej, ale przynajmniej książki wciąż ciekawią:p a wieżę z klocków ja układam...ale dochodzę tylko do 3-4 klocków, bo Lea wszystkie burzy :D Pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń
 2. Corcia rosnie, moja tez, zanim sie obejrzymy nasze pociechy przyprowadza kawalerow.

  OdpowiedzUsuń
 3. wasz słownik a raczej Majeczki bardzo mnie powala:) Wyobrażam sobie jak trajkocze na codzień:) U nas znacznie ubożej w kwestii ale cieszę się z każdego słowka:) Kremik... ta u nas też jest kwik gdy kremik w zasięgu oczek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o tak buzia jej się nie zamyka :) i u Was zaraz się posypią słówka

   Usuń
 4. my czekamy dopiero na pierwsze ząbki i też mam nieprzespane noce...ale te dzieciaczki rosną, zmiany szybko zachodzą, czas dosłownie ucieka:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jak Maja była malutka to dopiero były nieprzespane noce teraz czasami do niej raz wstanę dam smoka i śpi dalej a kiedyś...ehhh te zęby

   Usuń
 5. U nas właśnie jedna dolna piąteczka wyszła.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziewczyna się pięknie rozwija :) Nocnika to Wam zazdroszczę, u Nas nadal ryk na samą nazwę...

  OdpowiedzUsuń

Zachęcam do pozostawienia komenatrza za który z góry dziękuję :)
Zaznaczam iż będę usuwała wulgarne,obraźliwe komentarze!